masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama pvc zemin kaplama

WhatsApp

PVC Zemin Kaplamaları

PVC Zemin Kaplamaları

17 Aralık 2020, 09:51
PVC Zemin Kaplamaları

PVC Zemin Döşeme Çeşitleri
Estetik, fonksiyonel, dayanıklı, antibakteriyel ve ekonomiktir.

Bunun nedenleri hem pratik hem de tasarımcıların olanaklarından kaynaklanıyor.

Modern PVC tasarımları, ahşap, metal, cam veya taş gibi doğal malzemeleri mükemmel bir şekilde taklit ederek PVC zeminleri de göz alıcı hale getirebilir.

Sentetik polimer polivinil klorürden yapılan PVC zeminler , genel ve ticari yerlerde, aynı zamanda özel alanlarda da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu zemin kaplamaları, sertifikalı sağlık güvencesi ve zeminde oluşturdukları yumuşak dokusu nedeniyle tercih edilmektedir.

Tercihen PVC zemin kaplamalarının uygulaması firmamız tarafından yapılabilmektedir.

pvc zemin kaplamaları

PVC döşeme iki genel türe ayrılabilir:

1-Homojen PVC
2-Heterojen PVC

Homojen PVC zeminler
Homojen PVC zeminler , uzun ömürlü olmaları nedeniyle ekonomik bir çözüm olarak gelir ve bu nedenle hastaneler, okullar, kütüphaneler, süpermarketler, depolar vb. Gibi trafiğin yoğun olduğu ve endüstriyel alanlarda iyidir.
Yüzey poliüretan kaplama kirlerin yüzeye yapışmasını engeller ve zeminin temizliğini kolaylaştırır. Homojen PVC zemin kaplaması pratik ve ekonomiktir ancak çok yüksek estetik standartları karşılamaz.

pvc zemin kaplamaları

Elektriksel iletken PVC
Elektrik iletken PVC zemin kaplaması, statik elektriği oda dışına dağıtabilen homojen PVC zemin kaplamasıdır. Bunun gibi zeminler, insanları binaya yerleştirilen bilgisayar merkezleri, sürtünme makineleri vb. Gibi makinelerin yarattığı statik elektrik etkilerinden korur. Elektriksel iletken PVC zeminler ayrıca elektro sanayi, tıp, biyokimya ve kimyada kullanılan son derece hassas ekipmanları statik elektrikten korur. Avrupa standartlarına göre elektrik iletken PVC zeminler, hastane ameliyathanelerine ve yoğun bakım ünitelerine döşenmelidir.

pvc zemin kaplamalari

Heterojen PVC zeminler
Heterojen PVC zeminler katman üzerine katman prensibiyle üretilir . Kompakt PVC olarak adlandırılan köpüklü bir alt katmana (sıcak zemin veya köpüklü alt katman olmadan) sahip olabilirler. Köpüklü katman, ses ve ısı yalıtımı görevi görür. Bu tür zeminlerin yüzeyi ya baskı ya da yüzey işleme (yüzey dokusu) ile tasarlanır. Sürtünme ve aşınmaya karşı direnç, baskılı tasarımlar üzerindeki PVC kaplamadan yapılan dış tabakanın kalınlığı (aşınma tabakası kalınlığı) ile doğru orantılıdır. Poliüretan son kaplama, yüksek hijyenik standartlara katkıda bulunur.

Heterojen PVC döşemenin estetik potansiyeli çok fazladır. Heterojen PVC tasarımlarında farklı renkler, desenler, taş, ahşap, metal, cam, farklı ebat ve panel şekilleri, ışıltı vb. Bu tip PVC, diğer döşeme malzemeleri ile birleştirilebilir ve konut, ticari ve endüstriyel alanlarda kullanılır.

pvc zemin kaplamaları

PVC kullanım sınıfı
Ürün tasarımı genellikle özneldir, ancak vinil döşemelerin kalitesinin belirli standartları karşılaması gerekir. En önemli 'olan sınıf içinde Kullan Avrupalılar standart' EN 685 . Bu standart, döşemeyi trafiğin türü ve yoğunluğuna göre üç gruba ayırır:

1. Ev içi kullanım zeminleri
- Az kullanılan alanlar, sınıf 21, örneğin yatak odaları
- Orta düzeyde kullanılan alanlar, sınıf 22, oturma odaları
- Yoğun kullanıma sahip alanlar, sınıf 23, giriş koridoru

2. Ticari kullanım
Mağazalar, ofisler, okullar, hastaneler, sınıf 31, 32, 33 veya 34.

3. Endüstriyel kullanım
Depolar ve üretim alanları, sınıf 41, 42 veya 43. Yüksek kaliteli PVC zemin kaplaması, sözde daha kolay endüstriyel koşullar için iyi bir çözüm olabilir. PVC zemin kaplaması aşırı yüksek veya düşük sıcaklık, aşırı nem, nem, gres, ağır ekipman gibi yerler için uygun değildir ...

PVC zeminlerin önemli özellikleri ayrıca sürtünmeye, kimyasallara, yangına dayanıklılık, kaymayı önleme özelliği, iyi ses yalıtımıdır ...

pvc zemin kaplamaları

Vinil döşeme için temel nasıl hazırlanır
Her tür PVC döşemenin döşenmesi için uygun şekilde hazırlanmış temel, sadece kaliteleri için değil, aynı zamanda estetik görünümleri için de çok önemlidir.

Temel, su yalıtımlı olmalı ve kendiliğinden yayılan bileşikler kullanılarak elde edilen tamamen pürüzsüz olmalıdır. PVC zeminler tamamen kuru ve pürüzsüz bir yüzeye döşenir. PVC döşeme, güzelliğini ve kullanışlılığını ancak iyi hazırlanmış bir temel üzerinde gösterebilir.

pvc zemin kaplamaları

Polivinil Zemin Kaplama, PVC Zemin Kaplama ve Vinil Zemin - Fark Nedir?
Vinil zeminler etrafında dönen farklı terimler arasında bazı karışıklıklar olmuştur . Bazıları
polivinil zeminler, bazıları ise PVC zeminler olarak adlandırıyor. Ek olarak, vinil zeminler, vinil bileşimli karo döşeme ve lüks vinil döşeme olarak da bilinir . Peki tüm bu yer döşemeleri arasındaki farklar nelerdir?

pvc zemin kaplamaları

PVC Zemin Kaplaması Nedir ve Vinil Zeminle Nasıl İlişkili?
PVC döşeme veya polivinil döşeme, vinil döşeme için alternatif terimlerden başkası değildir! PVC, vinil döşemeyi oluşturan malzeme olan polivinil klorür anlamına gelir. Bu nedenle, genellikle bu özel zemin kaplaması için en yaygın terim olan polivinil zemin veya basitçe vinil zemin olarak kısaltılır.

pvc zemin kaplamaları

VCT Parke ile LVT Parke Arasındaki Farklar Nelerdir?
Vinil döşeme, döşeme türü için genel ve geniş bir terim olsa da, VCT döşeme ve LVT döşeme, vinil döşemenin belirli tarzını tanımlar.

Vinil bileşimli karo döşeme , tipik olarak VCT döşeme olarak bilinir. Onlarca yıldır var olan geleneksel vinil döşeme tarzıdır. Bunlar bazen vinil levha döşeme olarak mevcuttur.
Lüks vinil döşeme , LVT (lüks vinil karo) veya LVP (lüks vinil tahta) olarak bilinir. Bunlar, ahşap, taş, mermer ve seramik zeminlerin görünümünü kusursuz bir şekilde taklit edebilen üstün dayanıklılık ve tasarımlar sunan vinil zemin kaplamasının modern iyileştirmeleridir.

pvc zemin kaplamaları

Nerelerde kullanılır?
Hastanelerde, okullarda, gıda sektöründe, ilaç endüstrisinde ve spor merkezlerinde yaygın olarak tercih edilmektedir.

Son dokunuşlar
Sabır ve istikrarlı bir el bu adımda anahtar faktörlerdir. PVC zemin kaplaması dispersiyonlu PVC yapıştırıcılar kullanılarak döşenir. Ek yerleri isteğe bağlı olarak uygun renkteki kaynak bantları ile birlikte kaynaklanabilir. Yer ile duvar arası geçişler aynı zemin malzemelerinden yerinde yapılabilir veya önceden yapılmış PVC, MDF veya ahşap süpürgelikler kullanabilirsiniz.

Kolay, rahat ve güvenli bir şekilde adım atın!

pvc zemin kaplamaları

Son olarak hem sürdürülebilir hem de estetik açıdan hoş olan Epoksi Zemin Kaplamaları işlerinde DEKO Metalik Epoksi Yapı Kimyasalları Sanayi ve Limited Şirketi ile iletişime geçerek tüm yer, ev, ofis, spor kompleksi, garaj, stüdyo, hastane, okul, fabrikalar, otoparklar ve daha fazlası için benzersiz döşeme çözümleri tasarlamaktan gurur duyuyoruz. E-postamız [email protected] yoluyla temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.