masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama pvc zemin kaplama

WhatsApp

Karo Halı Kaplamaları

Karo Halı Kaplamaları

10 Aralık 2020, 21:13
Karo Halı Kaplamaları

DEKO Metalik Epoksi Yapı Kimyasalları Sanayi ve Limited Şirketi

Karo Halı Kaplamaları

Halı Karolarının Yükselen Popülerliği
Halı karoları veya modüler halılar olarak da bilinen karo halılar, standart halı rulolarına şık, modern ve parlak alternatiflerdir. Aşağıdaki nedenlerden dolayı hem konut hem de ticari zemin kaplama ihtiyaçları için hızla en iyi seçenek haline geliyorlar.

floorexepoksi karo halı kaplamaları

Olağanüstü Dayanıklılık

Halı karoları, rulo muadilleriyle aynı malzemelerden yapılmıştır. Aynı üretim sürecinden geçerler ve bu nedenle geleneksel halılar kadar dayanıklıdırlar .

Halı karoları en yoğun alanlarda bile yoğun trafiğe dayanabilir. Üstelik bunların uzun ömürleri vardır. Bu nedenlerden dolayı, etraftaki en yüksek performanslı döşeme seçeneklerinden biri olarak bilinirler .

Ayrıca çoğu karo halı esnek bir arka yüzeye sahiptir. Bu ekstra özellik, bunları bol miktarda düzenli aşınma ve yıpranmaya maruz kalacağı kesin olan zeminler için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Bazı markalar, birinci sınıf suya dayanıklı halılarla aynı yeteneklere sahiptir . Bu, zemininizin dökülmelerden ve kazara su baskınlarından korunacağı anlamına gelir.

floorexepoksi karo halı kaplamaları

Olağanüstü Çok Yönlülük
Şekilleri ve boyutları nedeniyle sınırsız düzen seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda tasarım, renk, desen ve doku vardır; bu sayede göze hitap eden bir zemin kaplamasına sahip olacaksınız .

Ürün ve düzen seçiminiz kişiliğinizi veya tercihinizi ve mülkünüzün genel tarzını da yansıtabilir. Döşemeniz bu nedenle evinizin veya ticari alanınızın tasarımını tamamlayacak ve tamamlayacaktır .

Halı karolarında, tüm zemini kaplamak veya halı işlevi görmek için bunları yerleştirme seçeneğiniz de vardır.

Ek olarak, ofisiniz veya perakende satış alanınız için zemin döşemesi olarak karo halılar seçerseniz, çok yönlülüğü, ister gizli kablolar veya kanallar kursun ister kontrol etsinler, bina sakinlerinin ana kata kolay erişimini sağlayacaktır.

Halı ruloları ve diğer tür kaplamalar, bu erişilebilirlik kolaylığını sunmamaktadır.

floorexepoksi karo halı kaplamaları

Düşük Bakım Gereksinimleri
Halı karolarının temizlenmesi kolaydır. Bunlar , zemini toz, kir ve döküntülerden uzak tutmak için yalnızca düzenli elektrikli süpürge gerektirir .

Düşük tüylü karo halıları seçerseniz, daha az kir ve toz toplama eğiliminde olduklarından vakumlama sıklığını bile azaltabilirsiniz.

Belirli bir alanın temizlenmesi için çok fazla lekelenmesi veya kirlenmesi durumunda, onu kolayca çıkarabilir ve yeni bir karo ile değiştirebilirsiniz . Tüm zemininiz birkaç dakika içinde tamamlanacak ve tekrar harika görünecek.

floorexepoksi karo halı kaplamaları

Sürdürülebilirlik Özellikleri
Halı karolarının çoğu geri dönüştürülmüş hammaddelerden yapılmıştır . Bu nedenle evinizde veya ticari alanınızda çevre dostu bir zemin kaplamasına sahip olacağınızdan eminiz.

Kurulum sırasında halıları kesmeye gerek olmadığı için ek atık malzemelerden de kaçınmış olursunuz.

Üstelik belirli bir alanı değiştirmeniz gerektiğinde, tüm döşemeden kurtulmanıza gerek kalmaz . Sadece lekeli karoları çıkarmanız gerekir. Bu aynı zamanda israfı en aza indirmeye yardımcı olacaktır.

Karo halılar da yeniden kullanılabilir. Renk, tasarım veya görünüm kalitesi açısından gereksinimlerinizi veya tercihlerinizi artık karşılamıyorlarsa, bunları çıkardığınızda da döşemeler şekillerini ve durumlarını koruyacaktır. Bu nedenle yenilenebilir ve diğer mülklerde kullanılabilirler . Ayrıca yukarı dönüştürülebilir ve başka amaçlar için kullanılabilirler.

Estetik açıdan çekici, kurulumu kolay, dayanıklı, çok yönlü ve çevre dostu bir zemin istiyorsanız, döşeme malzemesi olarak karo halıları seçin.

Karo halılar, ticari ortamlarda en popüler döşeme seçeneklerinden biridir. Bugün, karo halılarının projeniz için uygun olup olmadığını belirlemenize yardımcı olmak için bu çok yönlü zemin kaplamasının artıları nelerdir?

floorexepoksi karo halı kaplamaları

HALI KARONUN ARTILARI
Bazı projeler özellikle sert döşeme gerektirecek olsa da, bu kuruluşların çoğu için geçerli değildir. Karo halılar, kolay kurulum ve bakım, uzun ömür sunan, sağlıklı, konforlu bir iç mekan ortamı yaratan en iyi zemin kaplama seçeneklerinden biridir.

floorexepoksi karo halı kaplamaları

1) KURULUMU KOLAY
Daha küçük boyutları sayesinde halı karolarının kaldırılması, taşınması ve döşenmesi geniş dokuma halıya göre daha kolaydır. Belirli alanlara daha iyi uyması için çeşitli boyutlarda karoları seçebildiğiniz için, modülerlikleri de tipik olarak kurulum sırasında daha az atık üretir .

Birleştirilen bu iki faktör, projenin sorunsuz çalışmasına yardımcı olmanın yanı sıra, dikkate değer bir maliyet tasarrufu sağlayabilir.

Karo halıların sunduğu en büyük avantajlardan biri, bunların montajının hızlı olmasıdır. Bunların bir araya getirilmesi kolaydır ve gevşek bir şekilde döşenebildikleri için kalıcı tutkal veya yapışkan şeritlerin uygulanmasını gerektirmez .Bu nedenlerden dolayı, alan ve bina sakinleri veya bina içindeki diğer işler çok az veya hiç aksamadan kurulum daha hızlı ilerleyecektir.Karolar zaten önceden kesilmiş olduğundan, döşeyen kişilerin zemine uyması için bunları kesmesine gerek kalmayacaktır.Ek olarak, karolar daha küçük olduğu için taşınması ve taşınması daha kolaydır . Fazladan sarf malzemelerini depolamak da çok zor olmayacak.

floorexepoksi karo halı kaplamaları

2) BAKIMI KOLAY
Karo halının benzer temizlik gereksinimleri vardır. Ara sıra derinlemesine temizlik ile düzenli süpürme.

Ancak günlük bakımı geçtikten sonra, bu iki döşeme türü arasındaki farklar belirgin hale gelir. Hem pratik hem de tasarım sürekliliğini sağlama açısından geniş tezgah bölümleri yerine halı karolarını yerinde değiştirmek daha kolaydır.

Hasarlı fayanslar çıkarılabilir ve ardından tavan stoğunuzdan yeni fayanslarla değiştirilebilir, oysa geniş tezgahın hasarlı kısımlarının kesilmesi, çıkarılması ve ardından mevcut halıdan belirgin şekilde farklı görünecek yeni bir geniş tezgahla değiştirilmesi gerekir ve bu da bir 'patchwork' oluşturur. Genellikle ilk hasardan daha belirgin olan etki.

floorexepoksi karo halı kaplamaları

3) SON DERECE DAYANIKLI
Karo halının dayanıklılığını etkileyen birkaç faktör vardır ve tüm halı türleri aynı performansı ve uzun ömürlülüğü sunmaz. Bununla birlikte, birkaç önemli faktörü göz önünde bulundurarak dayanıklı olan karo halıları seçmek kolaydır.

En önemli unsur, halı karolarının arkasıdır: Bazı halı karoları , yaya trafiğinin etkisini emmeye yardımcı olan ve halı liflerini görünümün bozulmasını hızlandıran aşınma ve yıpranmadan koruyan yastık desteğine sahiptir.

Arkası sert olan karo halılar, yastıklı karo halı ve geniş tezgahlara göre daha az dayanıklı olacaktır. Peluş hissine rağmen, lekeli veya hasarlı kısımları yer değiştirmedeki zorluk nedeniyle karo halı kadar yıpranmaz.

floorexepoksi karo halı kaplamaları

4) TASARIM ESNEKLİĞİ
Halı karoları, geniş dokuma halıdan ve hatta birçok sert döşeme türünden daha fazla tasarım esnekliği sunar.

Farklı halı boyama teknolojileri, geniş tezgahta yeniden yaratamayacağınız karo halı üzerinde çok çeşitli renkler, desenler ve tasarımlar oluşturmanızı mümkün kılar. Örneğin, Milliken'in tescilli baskı teknolojisi, karolara kesildikten sonra halıya boya uygular, bu da döşemenin dört kenarının tamamında mükemmel tasarım kaydı elde edeceğiniz anlamına gelir, böylece tasarımlar döşemeden döşemeye neredeyse sorunsuz bir şekilde akar.

Karo halıyı kurarken daha da fazla tasarım özgürlüğüne sahip olursunuz: ince desenler oluşturmak için bunları farklı konfigürasyonlarda kurabilirsiniz; bir renk sıçraması için vurgu karoları ekleyin; veya tamamlayıcı karolarla desenler oluşturun.

floorexepoksi karo halı kaplamaları

5) RAHAT BİR ORTAM YARATIR
Karo halı, özellikle sert zemin döşemelerine kıyasla önemli ortam iyileştirmeleri sunar. Karo halının katmanlı yapısı, özellikle geniş, açık planlı ticari alanlarda, gürültü seviyelerinde gözle görülür bir iyileşme sağlayabilen, sert zeminlere ve hatta geniş dokuma tezgahından daha fazla yapı kaynaklı sesi emdiği anlamına gelir.

Yastık destekli halı karoları ayrıca sağlık ve zindelik faydaları sunar: Ayakta dururken kas yorgunluğunu% 24 azaltarak ayak altı konforunu artırır. Ayrıca sert zeminlere kıyasla kayma ve düşme sıklığını ve şiddetini azaltmaya yardımcı olur.

Son olarak hem sürdürülebilir hem de estetik açıdan hoş olan Karo Halı Kaplamaları işinde DEKO Metalik Epoksi Yapı Kimyasalları Sanayi ve Limited Şirketi ile iletişime geçerek tüm yer, ev, ofis, spor kompleksi, garaj, stüdyo, hastane, okul, fabrikalar, otoparklar ve daha fazlası için benzersiz döşeme çözümleri tasarlamaktan gurur duyuyoruz. E-postamız [email protected] yoluyla temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.