WhatsApp

×

İletişim Bilgileri

Site içi arama

Grenli Epoksi Zemin Kaplama

Grenli Epoksi Zemin Kaplama

04 Aralık 2020, 22:23
Grenli Epoksi Zemin Kaplama

DEKO Metalik Epoksi Yapı Kimyasalları Sanayi ve Limited Şirketi

Grenli Epoksi Zemin Kaplama

Grenli Epoksi Zemin Kaplamaın Amacı Nedir?

Epoksi grenli kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan genel ağırr trafiğe maruz kalan alanlarda tercih edilen bir zemin kaplama malzemesidir. Kolay temizlenir orta oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanıklılığı vardır. 

Grenli epoksi kaplama, yeni beton zeminlerde veya aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve yarıp ürüzlü bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir sekilde olusturulabilir. Zemin kaplaması yapıldıktan yaklaşık bir gün sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Tam mekanik ve kimyasal dayanım için 7 gün beklenerek ağır yüke maruz bırakılmamalıdır.

Pürüzsüz bir yüzey elde etmek yerine, portakal kabuğunun yüzeyine benzeyen bir tür dalgalı doku elde edersiniz. 

Grenli Epoksi Zemin Kaplama  Grenli Epoksi Zemin Kaplama  Grenli Epoksi Zemin Kaplama

Reçineli döşemelerde, portakal kabuğu etkisi göze ve zemin yüzeyine güzel bir görünüm kazandırır. Hafif bir kaymayı önleme etkisi yaratacağından çoğu zaman çok arzu edilebilir. Bununla birlikte, özellikle müşterinin ne elde edeceğinden önce net beklentiler belirlenmemişse, yükleniciler ve müşteriler arasında bir anlaşmazlık konusu haline gelebilir.

Portakal kabuğu etkisinin son kat boyalar veya zemin boyaları gibi ince katlarda görünme eğiliminde olduğunu söylemek lazım. Bu dokudan kaçınmanın en kolay yolu, 1-2 mm'den daha yüksek yapılı kaplamalar uygulamaktır ( kendinden yayılan kaplamalar gibi ). Ancak kalın bir kaplamadan kaçınmak isteyebileceğiniz birkaç neden olduğu için bu yazımda ince epoksi kaplamalarda dokuyu etkileyecek faktörlere odaklanmalıyız.

Grenli Epoksi Zemin Kaplama  Grenli Epoksi Zemin Kaplama  Grenli Epoksi Zemin Kaplama

Epoksilerin uygulamada kullanılan araçlar da önemli bir rol oynamaktadır. Ürünü rulo ile uygularsanız, kalın yünlü rulolar kısa tüylü rulolara göre daha büyük yoğun portakal kabuğu etkisi bırakacaktır. Bununla birlikte, kısa tüylü bir silindir kullanmanın dezavantajlarından biri, daha az ürün tutma eğiliminde olmalarıdır. Sonunda çok hızlı soyulmaya ve aşınmaya eğilimli çok ince bir film uygulayabilirsiniz.

Uzlaşmacı bir çözüm, ürünü bir silecekle eşit şekilde uygulamak ve yaymak olacaktır. Ardından, silecek izlerini ortadan kaldırmak için sivri ayakkabılı birisinin ürünü kısa tüylü bir rulo ile geri sarmasını sağlayın. Bu, baştan sona tek tip bir doku elde etmenize yardımcı olacaktır.

Grenli Epoksi Zemin Kaplama  Grenli Epoksi Zemin Kaplama  Grenli Epoksi Zemin Kaplama

Sonuç olarak, her müteahhitin kendi personeli, tercih ettiği aletler ve çalışmayı seçtiği ürünlerle kendi deneylerini yapar. Her projede hüküm süren koşullar (yüzey, sıcaklık vb.) Farklılık gösterecektir. Ve müşteri çok pürüzsüz bir yüzey elde etmekte ısrar ederse, en iyi çözüm onu kendi kendine yayılan bir zemin kaplamasına yükseltmektir.

Grenli Epoksi Zemin Kaplama  Grenli Epoksi Zemin Kaplama  Grenli Epoksi Zemin Kaplama

GRENLİ EPOKSİ DÖŞEMENİN AVANTAJLARI
Hızlı, dirençli, çekici, epoxi reçine birçok seçenek sunar. Teknik standartlara ve endüstriyel sektörün tüm gereksinimlerine uygun eksiz ve sızdırmaz döşeme oluşturmayı sağlar:

Betondan 3 kat daha dayanıklı
Diğer zemin kaplama ürünlerinden daha fazla su geçirmez
Aşınma ve yıpranmaya karşı betondan daha iyi performans gösterir
Yüksek sıcaklıkta kararlılık (termal şoklar)
Günlük olarak bakımı kolaydır (özellikle toza karşı)
Kimyasallara (asit) dayanıklı
İlaç endüstrisinin teknik şartnamelerine uygundur
Reçine ayrıca kokusuzdur ve solvent içermeyebilir
Her çeşit renk mevcuttur
Reçine zemin kaplaması pürüzsüz, grenli, mat, parlak veya parlak olmadığında inanılmaz derecede dayanıklıdır.
Zemininiz 48 saatten daha kısa sürede döşenecektir (ortalama olarak)

grenli epoksi zemin kaplama  grenli epoksi zemin kaplama

grenli epoksi zemin kaplama

grenli epoksi zemin kaplama

Son olarak hem sürdürülebilir hem de estetik açıdan hoş olan Grenli Epoksi Zemin Kaplama işlerinde DEKO Metalik Epoksi Yapı Kimyasalları Sanayi ve Limited Şirketi ile iletişime geçerek tüm yer, ev, ofis, spor kompleksi, garaj, stüdyo, hastane, okul, fabrikalar, otoparklar ve daha fazlası için benzersiz döşeme çözümleri tasarlamaktan gurur duyuyoruz. E-postamız info@floorexepoksi.com yoluyla temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

DEKO Metalik Epoksi Yapı Kimyasalları Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

  • 0543 494 8409

  • info@floorexepoksi.com

  • Zafer Mah. Ekin Cad. 120.Sok. No:21/6 Esenyurt-İstanbul/Türkiye

  • Hafta İçi: 09:00 - 19:30 Arası.
    Cumartesi: 09:00 - 18:00 Arası.
    Pazar: Kapalı