masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama pvc zemin kaplama

WhatsApp

Epoksi Zemin Kaplamaları

Epoksi Zemin Kaplamaları

10 Aralık 2020, 21:14
Epoksi Zemin Kaplamaları

DEKO Metalik Epoksi Yapı Kimyasalları Sanayi ve Limited Şirketi

Epoksi Zemin Kaplamaları

Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Epoksi zemin kaplaması, popülerliği giderek artan benzersiz bir zemin malzemesidir. Bir beton zemin düzleştirilip hazırlandıktan sonra, bir reçine ve bir sertleştirme kimyasalı karıştırılır. Kimyasal reaksiyon, karışımı birkaç gün içinde sert plastik bir zemine dönüştürecektir. Böylece bileşik beton üzerine dökülür ve ikinci veya üçüncü bir kat uygulanmadan önce sertleşmesine izin verilir. Bu sıvıdan katıya işlem, epoksi zemin kaplamasına güçlü, leke tutmaz ve daha fazlasını verir. En popüler kullanım alanları hastaneler, okullar, garajlar ve endüstriyel ortamlardır. Ancak, oturma odaları, mutfaklar veya diğer oda türleri için de aynı derecede yararlı olabilir.

floorexepoksi epoksi zemin kaplamaları

Epoksi Zemin Kaplama Türleri Nelerdir?

Epoksi zemin kaplaması, hem konut hem de ticari mülk sahipleri arasında popülerlik kazanmaktadır. Neden? Bunun nedeni, bir kaplama epoksisinin ne kadar çok yönlü olabileceğidir.

Beton yüzeylerle yapabileceğiniz tonlarca farklı şey ve sınır yoktur. Epoksi reçine ve zemin kaplaması söz konusu olduğunda tasarımlar açısından neredeyse hiçbir sınırlama yoktur, kaplamak istediğiniz döşeme türü için her zaman bir tasarım seçeneği (veya tasarım yoktur) vardır.

Mutfaktan garaja (Epoksi garaj zemini çok popülerdir ve poliüre zemin tavsiye ederiz) aile alanlarından geçerek epoksi hemen hemen her yere uygulanabilir.

floorexepoksi epoksi zemin kaplamaları

Epoksi Zemin Kaplama Türleri
Şeffaf Epoksi
Metalik Epoksi zemin
Katı Epoksi

Onlar hakkında daha fazla şey öğrenmek ister misiniz? Döşeme uzmanlarımızın yardımıyla epoksi zemin hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin.

floorexepoksi epoksi zemin kaplamaları

Epoksi Zemin Kaplaması İçin Oda Tipleri
Mutfak
Bodrum ve Loft
Ofis
Banyo
Yatak odası

Ticari Epoksi Zemin Kaplama
Ticari veya endüstriyel döşeme alanları için de aynıdır. Bir restoranda veya hatta bir perakende mağazasında güzel bir epoksi döşemeye sahip olabilirsiniz. Epoksi dayanıklı, dayanıklı ve bakımı kolay olduğu için hemen hemen her yerde ideal bir zemin kaplama çözümüdür.

Bununla birlikte, tüm epoksi türlerinin tüm zeminler için uygun olmadığı unutulmamalıdır. Farklı epoksi zemin kaplamaları, farklı epoksi üreticileri ve farklı epoksi döşeme türleri vardır. Farklı epoksi zemin kaplaması türleri vardır, bazıları uzaya diğerlerinden daha fazla uyarlanmıştır.

floorexepoksi epoksi zemin kaplamaları

Farklı Epoksi Kaplama Türleri
Şeffaf Ekopki
Şeffaf epoksi , konut veya ticari olsun, ticari alanlarda ve garajlarda iyi çalışan bir kaplama türüdür. Zamansız bir tasarıma sahip dayanıklı bir zemin arayan herkese tavsiye ediyoruz. Klasik tarzı her ortama mükemmel uyum sağlar.

Ayrıca, berrak kaplama betonun doğal güzelliğini arttırır. Birçok konut sahibi, ailevi alanları veya garajları için şeffaf epoksiyi tercih ediyor. Bu malzeme aynı zamanda dayanıklılığı, direnci ve bakımı ne kadar kolay olduğu ile bilinir.

floorexepoksi epoksi zemin kaplamaları

Metolik Epoksi
Metalik Epoksi zemin kaplaması, güzel, benzersiz zeminler oluşturan bir kaplamadır. Bu malzeme modern tarzıyla bilinir ve seçiminize bağlı olarak cilalar mattan parlaklığa gider. Ayrıca çeşitli renklerde sunulur, böylece herhangi bir dekora kolayca uyarlayabilirsiniz. Son derece şık ve modern bir zemin arayan konut ve ticari mülk sahipleri için idealdir.

Herhangi bir epoksi zemin kaplaması gibi, dayanıklıdır, dayanıklıdır ve bakımı kolaydır. Mutfaklar, perakende mağazaları ve butikler için epoksi kaplamayı şiddetle tavsiye ederiz. 

floorexepoksi epoksi zemin kaplamaları

Katı Epoksi
Çok yönlülük söz konusu olduğunda, hiçbir kaplamada katı epoksi atımı yoktur. Epoksi, kaya gibi sağlam dayanıklılığı ile bilinir, ancak bu kaplamanın cazibesini yaratan şey, onu nasıl kullanabileceğinizdir. Bu epoksi reçine döşeme çok çeşitli renklerde sunulmaktadır ve hemen hemen her yere eklenebilir. Ayrıca, zemini tercihlerinize göre özelleştirmenize olanak tanıyan geniş bir stil ve kaplama seçeneği ile sunulur.

Uzmanlarımız, evinizin her katında epoksi kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyor. Markalarının renklerini gösteren bir zemine sahip olmak isteyen perakende mağazaları, restoranlar veya işletme sahipleri için de mükemmel bir seçimdir.

floorexepoksi epoksi zemin kaplamaları

Mutfak Epoksi Zemin:
Epoksinin mutfağınızın zeminini kaplamak için ideal bir kaplama olmasını sağlayan birçok özelliğini keşfedin .

Renk çeşitliliği - Sunulan renk aralığı neredeyse sonsuzdur. Zemin kaplamanızı mobilyalarınızla, mutfak duvarlarınızın ve tavanınızın rengiyle kolayca eşleştirebilirsiniz.

Sınırlı bakım - Zemini temizlemek için yalnızca bir paspas, su ve sabuna ihtiyacınız olacak. Mutfak, evinizdeki en işlek odalardan biri olduğu ve muhtemelen hasar için en yüksek riskli alanlardan biri olduğu için, bakımının kolay olması çok önemlidir.
Leke Dayanıklı - Epoksi kaplama, aklınıza gelebilecek tüm yiyecek lekelerine karşı dayanıklıdır. Hatta zemini dert etmeden çocukların yemek pişirmesine bile izin verebilirsiniz!

Tüm yüzeylere yapışma - Reçine, düz kalırken betonu, eski karoları ve hatta ahşap zeminleri kaplayabilir.

Su Geçirmezlik - Epoksi kaplama su geçirmezdir ve bulaşıklardan gelen küçük sıçramalara veya büyük su hasarlarına karşı dayanıklıdır.
Eşsiz tasarım - Epoksinin düzgün yüzeyi mutfağınıza temiz, estetik ve modern bir görünüm kazandıracaktır. Bu kaplama, tercihlerinize bağlı olarak mat veya parlak bir yüzeyde mevcuttur.

Dayanıklılık - Epoksi, kullanım ömrü ile en dayanıklı yüzeylerden biridir.

Hızlı kurulum - Yeni zemininiz birkaç gün içinde kurulacak ve mutfaktaki günlük aktivitelerinize hızla devam etmenize olanak sağlayacaktır.

floorexepoksi epoksi zemin kaplamaları

Bodrum ve Çatı Katları
Taban , nem güçlü bir varlığı gibi bazı özelliklerini sahip evin bir parçasıdır. Senin fakir izolasyon beri bodrumda yüklemeye siding seçerken Bu nedenle göz önüne almalıdır bodrum katında rahatsız edici bir ortam oluşturmak olabilir.

Bodrum kat, bakteri ve küf oluşturabilen halı gibi diğer kaplamaların aksine nemi kesmek için idealdir. Temiz ve çekici bir yüzey sağlamanın yanı sıra, beton bodrum zeminlerin temizlenmesi kolaydır. Uzun ömürlü çalışma için beton bir bodrum katı tercih edin!

Son zamanlarda inşaat dünyasında güçlü bir eğilim var: çatı katları . Her mahallede eski bir fabrikanın, okulun veya kilisenin apartman dairelerine dönüşümü var. Ve çok daha iyi. Böylelikle mahallelerimizin cazibesini yaratan inşa edilmiş mirası koruyoruz.

Neyse ki, tüm bu yapılar mükemmel ses yalıtımı sağlayan sağlam beton zeminlere sahiptir. Güzel olmak için birçok potansiyel sunan evlerin bodrum katları ve arkadaş edinmenin iyi olacağı iyi dekore edilmiş aile odaları da var.

Bu yüzeylerin yüzer döşeme, işlenmiş ahşap veya halı ile kaplanması bizce bir hatadır. Böyle bir karar vermeden önce, beton zeminlere sahip olmanın bir fırsat olduğunu ve şeffaf epoksi veya metalik epoksi kaplamalar gibi çok daha moda olan başka çözümlerin olduğunu bilmelisiniz.

floorexepoksi epoksi zemin kaplamaları

Ofis Epoksi Zemin
Ofisinizin zeminini evde veya işte baştan yaratmanın zamanı geldi mi? Bu tür bir oda için yer kaplamasında bütçenizi, estetik tercihlerinizi ve aradığınız özellikleri belirleyerek süreci başlatın.

Ofis zemininiz için hangi zemin kaplamasını tercih etmelisiniz?

% 100 katı epoksi, şeffaf epoksi ve metalik epoksi, size özelleştirme açısından çeşitli olanaklar sağlayan üç farklı yüzey sunar. Bununla birlikte, bu kaplamalar aynı işlevsel özelliklere sahiptir:

Üniform yüzey sınırlı bakım gerektirir ve temizlenmesi çok kolaydır.

Kaplamalar parlak bir sonuç verir, ancak bileşimi yüzeyi kaymaz hale getirir.

Yüksek mekanik ve kimyasal dirence sahiptirler.

Su geçirmez yüzey, su sızmasına karşı tam koruma sağlar ve küf oluşumunu sınırlar.

floorexepoksi epoksi zemin kaplamaları

Banyo Epoksi Zemin
Banyonuzu dönüştürmek gibi büyük bir projeye başlamadan önce, zemininizi kaplamak için kullanabileceğiniz tüm seçenekleri düşündünüz mü?

Leke, su sızması ve erken yıpranma riskinin yüksek olduğu banyo gibi odalarda kaçınılması gereken birçok kaplama vardır. Bu yüzden seçiminizde mantıklı olun!

Bu tip kaplama her türlü kirli lekeye dayanıklıdır ve temizlenmesi kolaydır. Ayrıca, su sızmasına karşı yüksek bir dirence sahiptir, bu da onu banyo gibi su sıçraması riskinin yüksek olduğu ıslak alanlar için 1 numaralı seçenek haline getirir.

Yatak Odası Epoksi Zemin
Odanıza eşsiz bir tarz katmak ister misiniz? Standart bir epoksi veya metalik epoksi zemin kaplamasını tercih edin. Epoksi, Kanada evlerinin kalbinde giderek daha popüler hale gelen bir malzemedir. Bir çok avantajlı fonksiyonel özellik sunarken modern bir tasarım sergileyerek kendinizi ayırt etmenizi sağlar.

Odanıza epoksi cephe giydirerek şık bir görünüm kazandıracaksınız. Pürüzsüz ve parlak yüzeyi.

Ticari projeler için epoksi zemin kaplaması
 İster bir perakende satış mağazası, ister bir depo mağazası veya büyük bir mağaza için olsun her türlü zein kaplama sistemlerinde sizlere en ideal seçimi sunuyoruz. 

Zemininiz İçin Yardıma mı İhtiyacınız Var? Bizimle iletişime geçin
Ekibimiz zemin kaplama konusunda on yıldan fazla deneyime sahiptir. Projenizin ölçeği ne olursa olsun, biz meydan okumaya hazırız. Garaj zeminleri ve dış mekan döşemeleri için mükemmel olan tüm bu epoksi zemin kaplama sistemlerinin yanı sıra pullu poliüre sunuyoruz .

Size eşsiz müşteri hizmeti, benzersiz bir gönül rahatlığı ve kusursuz sonuçlar sunuyoruz.

Bir epoksi zemin kaplama projesiyle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin! Uzmanlarımız uzmanlıklarını büyük bir memnuniyetle hizmetinize sunmaktadır.

Epoksi Döşemenin Faydaları Nelerdir?
Epoksi döşemenin birçok avantajı vardır. Kurulumu hızlı ve kolaydır. Düzenli rutin bakım sayesinde zeminleriniz her zaman yeni kadar iyi kalacaktır. Epoksi beton zeminler sıvı geçirmez bir şekilde kapatılır.

Epoksi Zeminler Su Geçirmez mi?
Epoksi kaplama, gözenekli betonu sıçramalardan korumak için etkili bir sistemdir. Epoksi kaplama su geçirmez ve dayanıklıdır, aksi takdirde aşağıdaki beton zeminin çatlaklarına ve diğer tehlikeli alanlarına sızabilecek sıvılara karşı dirençlidir. Ve yüzey pürüzsüz ve homojen olduğu için epoksi su birikintilerini ve oluşabilecek diğer kirleri silmeyi kolaylaştırır.

Bu döşeme seçeneği, havuz güvertesi gibi çok su bulunan alanlar için bile uygundur. Evet, epoksi zemin kaplamayı dış mekanda kullanabilirsiniz! Bazı epoksi döşeme türleri, UV ışınlarına dayanacak ve elementlere yıllarca maruz kaldıklarında renklerini koruyacak şekilde tasarlanmıştır.

Epoksi Kaplama ile Hangi Odaları Yapabilirsiniz?
Epoksi, uzun süredir dayanıklı garaj döşemeleri için en iyi çözüm olmuştur. Ama evinizde de epoksiyi kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Sadece mümkün olmakla kalmaz, aynı zamanda epoksi mutfaklarda , bodrumlarda , garaj yollarında ve çok daha fazlasında harika sonuçlar verebilir .

Epoksi Zeminler Ne Kadar Dayanır?
Epoksi zeminler çok dayanıklıdır, genellikle normal konut trafiğinde 30 yıla dayanırlar. Zeminin performansı, yüzeyi nasıl koruduğunuza bağlıdır.

Epoksi Zemin Kaplaması Evler İçin İyi midir?
Evet, Epoksi eviniz için iyidir. Bakımı ve temiz tutması kolaydır. Aynı zamanda çok dayanıklı ve çok güvenlidir. Zemininize harika bir görünüm kazandırır.

Epoksiyi Hangi Yüzeylere Uygulayabilir?
Bir epoksi kaplama, aşağıdaki gibi herhangi bir sert yüzeye koruyucu ve estetik bir katman sağlayabilir:

Metal
Fayans
Somut
Kontrplak
Vinil

Epoksi Zeminler Verilen Maliyete Değer mi?
Evet, epoksi zeminler kesinlikle buna değer. Epoksi zemin, mülkünüzün değerini artırabilir, bakımı kolaydır ve zemininize benzersiz ve güzel bir görünüm kazandırır. Suya dayanıklılığı ve çok dayanıklı olması nedeniyle de popülerdir.

Son olarak hem sürdürülebilir hem de estetik açıdan hoş olan Epoksi Zemin Kaplamaları işinde DEKO Metalik Epoksi Yapı Kimyasalları Sanayi ve Limited Şirketi ile iletişime geçerek tüm yer, ev, ofis, spor kompleksi, garaj, stüdyo, hastane, okul, fabrikalar, otoparklar ve daha fazlası için benzersiz döşeme çözümleri tasarlamaktan gurur duyuyoruz. E-postamız [email protected] yoluyla temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.